BLW İLE EK GIDAYA GEÇİŞ VE SAĞLIKLI BESLENME EĞİTİMİ

blw_logo_31-07

BLW (Baby Led Weaning) yöntemi, bebeklerin ek gıdaya geçerken tercih edilebilecek yöntemlerden biridir. Bebek Liderliğinde Beslenme veya Bebek Liderliğinden Sütten Kesmek olarak dilimize çevrilebilecek bu yöntem, bebeğin ek gıda ile tanışmasıyla başlayan, kendi kendine yemeyi öğrenmesini ve kendini kademeli olarak sütten kesmesini sağlayan bir süreçtir.

BLW’de amaç, insanoğlunun doğasında içgüdüsel olarak bulunan yemek yeme ve karnını doyurma becerisini ortaya çıkarmaktır. BLW, bebeklerin ince motor gelişimlerine, koordinasyonlarına ve 5 duyusunun uyarılmasına önemli katkı sağlar. Bebekler, sadece kendi başına yemek yemeyi öğrenmez, aynı zamanda sebep-sonuç ilişkisi kurabilirler, dokuları tanıyabilir ve problem çözme yeteneklerini geliştirebilirler. BLW yöntemi ile ek gıdaya geçen ve beslenen bebeklerin büyük bir çoğunluğunda yemekle çok sağlıklı bir bağ kurulduğu gözlemlenmiştir.

Her yöntemde olduğu gibi, BLW yönteminde de dikkat edilmesi gereken bazı kurallar ve detaylar vardır. Merkezimizde BLW yöntemi hakkında hem genel hem de detaylı eğitim ve seminerler düzenlenmektedir. Ülkemizde artık bir marka haline gelmiş, BLW yöntemini uygulayan, anlatan ve bilinirliliğin artmasında çok önemli bir yere sahip olan BLW Türkiye ile ortaklaşa gerçekleştirilen eğitim ve seminerlerimizde, BLW Türkiye yönetici ekibindeki deneyimli annelerin, BLW yöntemine ve sağlıklı beslenmeye dair bilgi ve tecrübelerini dinleme ve öğrenme fırsatını bulabilirsiniz.

Eğitimlerimizde BLW yöntemi hakkında ve uygulamasına dair oldukça detaylı derslerin yanı sıra, uygulamalı atölyelerimiz de mevcuttur. Ayrıca ebeveynlere BLW yöntemi ile ek gıdaya geçişte bireysel danışmanlık hizmeti de sunulmaktadır.

BLW Türkiye eğitimleri 6 modülde ebeveynlerimize sunulacaktır:

BLW Modül 1

BLW Modül 2

BLW Modül 3

BLW Yöntemine Giriş – Genel Bilgilendirme Semineri

BLW Düzey 1 : 6-8 Ay Bebek Beslenmesi

BLW Düzey 2 : 8-12 Ay Bebek Beslenmesi

BLW Modül 4

BLW Modül 5

BLW Modül 6

BLW Düzey 3 : +12 Ay Bebek Beslenmesi

BLW ve Çocuklarda Sağlıklı Beslenme

BLW’ye Uygun Yemek Tarifleri Atölyesi

Latest Posts

Categories

Instagram

Instagram has returned invalid data.

Facebook

Social Media

Advertisement

Advertisement