KADIN SAĞLIĞI

Kadın hastalıkları ve doğum uzmanı Operatör Doktor Bahar Baykal, merkezimizde kadın sağlığı, gebelik dönemi, doğum ve gebelik sonrası kadın sağlığı konularında seminerler vermektedir. Dr. Bahar Baykal’ın mesleki ilgi alanları içinde cinsel terapiler, kadınlarda orgazm bozuklukları tedavileri, kısırlık, endoskopik cerrahi yer almaktadır. Kadın hastalıkları tanı ve tedavileri, normal ve riskli gebelik takibi, normal doğum ve sezeryan, kanser tanı ve tedavileri, gebelik ve jinekolojik ultrasonografi, idrar kaçırma ve genital organlarda sarkma ameliyatları, vajina ve dış genital bölge estetik ameliyatları, laparoskopi, histeroskopi,menopoz hasta takipleri, tüp bebek tedavisi, kısırlık tedavisi, yumurtlama tedavisi, yeni doğan resusitasyon, ileri düzey ultrasonografi, obstetrik ultrason konularında eğitimler almıştır.

Merkezimizde seminerlerini vereceği konulardan bazıları:

Kadın Sağlığı

kadin-sagligi

Genel kadın hastalıkları ve sağlığı konularında seminerlerimize katılabilirsiniz. Kadın hastalıkları belirtileri ve tedavileri, jinekolojik kanser tanı ve tedavisi, idrar kaçırma ve genital bölge organ sarkmaları gibi çeşitli konularda bilgiler alabilirsiniz.

Gebelik Süreci

gebelik2

Gebelik genel bilgileri, gebelik şikayetleri (bulantı, kusma, gaz, kabızlık, hemeroid vb), gebelikte enfeksiyonlar, riskli gebelikler, gebelik takibi ve rutin testleri, gebelik süresince beslenme ve ilaç kullanımı gibi bir çok konuda uzman doktorumuza danışabilirsiniz.

Doğum

dogum

Vajinal doğum, sezaryen doğum, SSVD (sezaryen sonrası vajinal doğum) ve doğumla ilgili tüm konularda danışmanlık alabilirsiniz.

Gebelik Sonrası Kadın Sağlığı

gebelik-sonrasi

En az bebeğiniz kadar onu dünyaya getiren annenin sağlığı da önemlidir. Vajinal doğum ve sezaryen sonrası yeni anneyi neler bekler, sağlık açısından dikkat edilmesi gerekenler nelerdir, vücutta ne gibi değişiklikler olur ve neler yapılması gereklidir gibi bir çok sorunuza cevapları seminerlerimizde bulabilirsiniz.

Cinsel Terapi

sex

Cinsel sorunların yüzde biri bedensel faktörlere dayanırken geri kalan ve neredeyse bütününü oluşturan büyük çoğunluğu bedensel değil psikolojik sebeplerden kaynaklanmaktadır. Hem kadınlarda hem de erkeklerde cinsel problemlere çok sık rastlanır. Kadınlarda vajinismus, cinsel isteksizlik vb gibi kendini gösterirken erkeklerde erken boşalma, sertleşme problemleri vb gibi belirtiler olabilir. Dr. Bahar Baykal aynı zamanda Cinsel Sağlık Enstitüsü Derneği(CİSED)sertifikalı cinsel terapistdir. Cinsel sorunlar ve cinsel terapi konularında da seminerler vermektedir.

Latest Posts

Categories

Instagram

Instagram has returned invalid data.

Facebook

Social Media

Advertisement

Advertisement