EKİBİMİZ

nil-foto

Nil NURLU DENİZ

Kurucu Ortak

Merkezimizin eğitim, seminerlerin ve anne destek gruplarının koordinasyonu, ebeveynlerin danışmanlığı, BLW eğitimleri ve merkezin genel yönetimi konularından sorumlu kurucu ortağıdır. 14 Ağustos 1980 Mersin doğumludur.  2003 yılında Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümünden mezun oldu. Kariyerine uluslarası bir danışmanlık şirketinde başladı ve 8 yıl kurumsal şirketlerde orta ve üst düzey yöneticilik yaptı. Kurumsal hayata veda edip akademik kariyerini geliştirmek üzere Londra’ya taşındı. University of Westminster’da Tedarik Zincir Yönetimi yüksek lisansını tamamladı. Sonrasında Özyeğin Üniversitesi’nde İşletme bölümünde doktoraya başladı ve son 5 yılını üniversitede dersler verirken doktora öğrenimini tamamlamaya adadı. 2015 yılının şubat ayında kızı Arya’nın dünyaya gelmesi ile birlikte tüm hayatı değişti. Hamilelik süreci boyunca gebelik, doğum, doğum sonrası bebek bakımı, bebek psikolojisi, bebek beslenmesi, emzirme ve anne sütü vb konularda yaptığı araştırmalar doğum yaptıktan sonra da devam etti. 2015 yılının ikinci yarısında BLW Türkiye yönetim ekibine katıldı ve halen onbinlerce ebeveyne, bebeklerinin ek gıdaya geçiş serüveninde destek olmaya devam ediyor. Bu dönemde Stanford Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden Child Nutrition and Cooking (Bebek Beslenmesi ve Bebekler için Sağlıklı Tarifler) ve Food and Health (Gıda ve Sağlık) sertifika eğitimlerini tamamladı. İkinci üniversite olarak Çocuk Gelişimi bölümüne devam etmektedir. Annezen Yoga’dan Çocuk Yogası eğitimini tamamlamıştır. Hayatını öğrenmeye ve öğretmeye, bilgiyi yaymaya adamıştır.

suh-foto

Süheyla NURLU

Kurucu Ortak

Merkezimizin sportif aktiviteler, astroloji ve kişisel gelişim konularından sorumlu kurucu ortağıdır. 13 Nisan 1984 Mersin doğumlu. İstanbul Amerikan Robert Lisesi’ni bitirdikten sonra Amerika’nın Connecticut eyaletinde bulunan Trinity College’da İnsan Hakları bölümünü bitirdi. 4 yıllık Amerika macerasından sonra Londra’ya taşındı ve Televizyon Gazeteciliği Yüksek Lisans programını tamamladı. Eğitim süresince Travel Channel UK’de staj yaptı. İstanbul’a mülteci alanında çalışmak için döndü ve alanda en aktif STK’lardan biri olan ICMC’de çalışmaya başladı. Özellikle kadın, çocuk ve LGBTQ bireylerin yer aldığı hassas dosyaların takibinden sorumlu oldu. İş hayatı süresince Sabancı Üniversitesi Uyuşmazlık Analizi ve Çözümü Yüksek Lisans programını tamamladı. 5 senelik ICMC deneyiminin sonunda İletişim Koordinatörü pozisyonundan hayallerini gerçekleştirmek için istifa etti. Aynı anda hem Dinçer Güner’den Temel ve İleri Seviye Astroloji eğitimi alırken Michael King Pilates eğitmenlik diplomalarını aldı. İstanbul’da çeşitli stüdyolarda ve son olarak kendi stüdyosunda bireysel ve grup dersleri vermeye başladı. Eğitimlerine Pilates Coach (Mat Pilates, Aletli Pilates ve Hamile Pilatesi), Neslihan İskit ile Hamile Yogası ve Melek Ebru Ekin ile Yogafly eğitimlerini ekledi. Aralık 2016’da Türkiye’de ilk defa gerçekleşecek olan Garuda Matwork Eğitmenlik Eğitimine katılacaktır. Astroloji alanında da Naz Bayatlı’dan Ezoterik ve Karmik Astroloji eğitimini tamamladı. Halen Naz Bayatlı’dan Enerji Astrolojisi eğitimi almaktadır. Nefes aldığı sürece eğitim alıp, öğrendiklerini paylaşmak niyetinde…

baharson

Opr. Dr. Bahar BAYKAL

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı

11 Mayıs 1980 tarihinde Adana’da doğdu. 2004 yılında Hacettepe Üniversitesi İngilizce Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. 2005-2010 yılları arasında Zeynep Kamil Kadın ve Çocuk Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde kadın hastalıkları ve doğum ihtisası yaptı.Haziran-Eylül 2008 tarihinde Miami Üniversitesi Miller Tıp Fakültesi Üroloji Anabilim Dalı’nda üroloji rotasyonu yaptı. Mecburi hizmetini Şanlıurfa Kadın Hastalıkları ve Doğum Hastanesi’nde Eylül 2010-Nisan 2012 tarihleri arasında tamamladı. 2012’de Cinsel Sağlık Enstitüsü Derneği’nde (CİSED) cinsel disfonksiyon terapileri eğitimi alarak Cinsel Terapist ünvanını aldı.
Mesleki ilgi alanları cinsel terapiler, kadınlarda orgazm bozuklukları tedavileri, kısırlık, endoskopik cerrahidir.
Merkezimizde gebelik dönemi, doğum, gebelik sonrası kadın sağlığı, genel kadın sağlığı, cinsel terapi seminerleri vermektedir.

nuran3

Nuran DENİZ

Ebe Hemşire

1968 doğumludur. 1986-1998  yılları arasında T.C. Sağlık Bakanlığı’na bağlı Bitlis, Yalova ve Aydın Sağlık Ocaklarında Ebe Hemşire olarak görev almıştır. Bu süreçte sağlık ocağı ve bağlı köylerin tüm bebek ve anne takipleri, doğumlarını yaptırmıştır. 2011 yılında Aile Hekimliği sistemine geçilene kadar ülkemizde kullanılan  sağlık ocağı ve mahalle ebeliği sistemine bağlı anne ve bebekleri her ay evinde ziyaretler gerçekleştirip, bu ziyaretlerde anne ve bebeğin kendi ortamında yaşadığı en küçük soruna kadar tespit edip çözümler üretilmesi, ayrıca anneye evine yatak odasına kadar girebilen her an ulaşılıp en mahrem sorularını bile cevaplayan bir hemcinsleri, arkadaşları gibi çalıştı.
1998 yılından bugüne kadar Aydın Sağlık Müdürlüğü’nde özel ve resmi sağlık kuruluşlarının denetimleri, personel eğitimleri , ruhsatlandırılmaları  işlemlerini yürütmektedir.
Merkezimizde Bebeklere Acil ve İlkyardım Kursu, Emzirme Danışmanlığı, Yeni doğanda yaklaşım ve Emzirme Eğitimi vermektedir.

meltem

Meltem DALGIÇ

Oyun Grubu Eğitmeni

25 Haziran 1990 İzmir doğumlu. Küçüklükten beri çoçuklara olan ilgisi lise ve üniversite eğitimin Çocuk Gelişimi ve Eğitimi bölümüne yönlendirdi. Okuldan mezun olduktan sonra İlgi Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’nde Özel Eğitime ihtiyaç duyan Özel Çocuklara (Otizmli, Down Sendromlu, Mental Gelişim Gerilikleri olan vb.) grup öğretmenliği yapmıştır. Alsancak Özel Çizgi Film Anaokulunda staj sürecini tamamlamıştır. Hali hazırda Milli Eğitim Bakanlığı onaylı Zirve Akademi’nden Oyun Terapistliği eğitimine devam etmektedir.
Merkezimizde Oyun Grubu Eğitmenliği yapmaktadır.

naz

Özcenaz ÖZER

Spor Eğitmeni

1990 İstanbul doğumlu. İlkokul ve Ortaokul yıllarında masa tenisi dalında Türk Milli Takım forması giyerek ülkesini başarı ile temsil etti. 2008 yılında tam burslu olarak girdiği Doğuş Üniversitesi ‘Uluslararası Ticaret ve İşletmecilik’ bölümüne başladı. 2011 yılında öğrenci değişim programı ile University Collage Ghent’te ‘Pazarlama’ alanında dersler aldı. Öğrencilik hayatında toplumsal olay ve sorunlarda farkındalık kazanabilmek ve bunu profesyonel hayatına taşıyabilmek için; ilgi duyduğu Psikoloji Bölümünden ‘General Psychology’, ‘Cognitive Psychology’ ve ‘Social Psychology’ gibi derslere katılım sağladı. Üniversite hayatını fakülte birincisi olarak, onur belgesi ile bitirdi. Medya, reklam ve tüketici arasındaki üçlü ilişkide aktif rol alabileceği medya planlama ve satın alma sektörüne, 2013 yılında adım attı. Bu süre zarfında bir çok global markanın medya planlamasında aktif rol aldı. Ancak hiç bir zaman spor tutkusundan vazgeçmedi ve eş zamanlı olarak kişiye özel egzersiz eğitmenliği konusunda gelişmek, anatomi, beslenme ve egzersiz disiplinleri alanında donanım sağlayabilmek için American Council of Exercise’ın eğitim ve sertifikasyon programlarına katıldı. Böylece Egzersiz Psikolojisi, Sporcu Beslenmesi, Egzersiz Fizyolojisi, Biyomekanik ve Spor Yaralanmaları  alanında bir çok akademisyenden eğitim alma şansına erişti. Ek olarak Balanced Body University’de Taha Erpulat’tan mat ve reformer pilates eğitmenlik diplomalarını da kendine kattı. 4 yıllık medya sektöründeki deneyiminin sonunda, ING Bank Pazarlama İletişimi departmanındaki pozisyonundan istifa edip kendi pilates stüdyosunda bireysel ve grup dersleri vermeye başladı. Ek olarak eğitimlerine Neslihan İskit ile Hamile Yogası’nı da ekledi. Şu anda ise ömür boyu öğrenme, gelişim ve insan ilişkilerine duyduğu tutku ile Ege Üniversitesi Kişilerarası İletişim bölümü Yüksek Lisans Programına devam etmekte. Özcenaz, merkezimizde bireysel ve grup mat pilates, aletli pilates ve hamile yogası dersleri vermektedir.

ays%cc%a7im

Ayşem SİLİFKE

Kişisel Gelişim Uzmanı

1968 İstanbul doğumlu. 2005 senesinde “Ben kimim?” dedi ve kendi bireysel gerçeğini aramak için yola çıktı. Kural dışı-Yaşam Okulu’yla başlayan yolculuğu Maltepe Üniversitesi NLP ve Yaşam Koçluğu ile devam etti. Reiki, Diksha, Meleklerle Şifa, Tantra, Seraphim Blueprint (enerji ile iyileştirme), Nefes Terapisi çalışmlarına katıldı ve eğitimlerini aldı. Son olarak Radianced Okul ve dünyanın en büyük Regresyon okullarından olan Uluslarası Earth Academy’den Regresyon Uzmanlığı eğitimini tamamladı. 2008’den bugüne Kişisel Gelişim ve Dönüşüm Koçluğu, Bilinçaltı Danışmanlığı ve Regresyon Terapistliği yapıyor. Son 10 yılda yüzlerce insanın hayatına dokunup şifalanmasında yardımcı olmuştur.

ekip

BLW Türkiye

BLW ile Ek Gıdaya Geçiş Eğitmenleri

BLW Türkiye 30 Aralık 2014 tarihinde Nergiz Akbıyık Tezcan tarafından kurulmuş ve ilk yılında 10.000 gerçek kullanıcıya ulaşmış bir gruptur. Ekim 2016 itibariyle yaklaşık 50.000 aktif üyesi vardır. BLW Türkiye yönetiminde; BLW (Baby Led Weaning) ile ek gıdaya geçişi tercih eden, bu yöntemi araştıran, tecrübeleyen ve bilgilerini aktaran farklı meslek dallarından 9 anne bulunmaktadır. Yönetim ekibi; Nergiz Akbıyık Tezcan (İzmir) , Saniye Öndar Ayra (İzmir), Kevser Şimşek Yılmaz (İstanbul), Melek Karaca (Bursa), Esra Tenekecioğlu (İstanbul), Vildan Tandoğan Özdursun (İstanbul), Zeynep Erişen Şakar (İstanbul), Duygu Demiryan (İstanbul) ve Nil Nurlu Deniz (İzmir)’den oluşmaktadır. BLW Türkiye yönetim ekibi merkezimizde BLW ile Ek Gıdaya Geçiş ve Sağlıklı Beslenme eğitimleri yanısıra, bireysel danışmanlık da vermektedir.

BLW Türkiye detaylı bilgi için lütfen tıklayınız.

dog%cc%86a

Meir ÖZVEREN

Sezgisel Terapist

Meir Özveren kendi alanında tecrübeli bir sezgisel terapist ve şifacıdır. Kendisi uzun yıllardır Londra’da bu alanda calışmalar yapmaktadır ve özellikle sezgisel danışmanlık seansları ile Londra’da birçok çevrelerde tanınmaktadır. Üniversite eğitimini Boğaziçi Üniversitesi’nde, Yüksek Lisans Eğitimini ise Goldsmiths College ve London School of Economics’de tamamlamıştır.  Eğitiminin ardından Londra’da uluslararası bir  danışmanlık şirketinde görev yapmıştır. İleri derecedeki sezgisel yetilerini cok küçük yaşta keşfetmiş ve kendi kişisel yolculuğunu anlamak için yaklaşık 15 yıldır mistik Kabbalah ögretisi üzerine calışmalar yapmaktadır. İç sesini dinleyip kurumsal kariyerini bırakmış ve kendi sezgisel danışmanlık organizasyonu olan Meir’s Way’i kurmuştur. Yaşam Koçluğu eğitiminin yanı sıra Theta Healing, Access Consciousness, Magical Awakening eğitimleri almıştır. Danışanlarına blokajları aşmak, bilinçaltı temizliği, hayat hedeflerine daha kolay ulaşmak, ilişkiler, finansal sorunlar ve duygusal problemleri çözümleme konularında yardımcı olmaktadır. Kendisi sezgisel danışmanlık ve bilinçalti şifası seansları vermektedir. Kişisel seansların yanında halen yaşamakta olduğu Ingiltere’de seminerler de vermektedir.

esraaaa

Esra TENEKECİOĞLU

Babywearing (Huggyberry)

1985 İstanbul doğumludur. İstanbul Alman Lisesi’nden 2000 senesinde mezun olduktan sonra, Bilgi Üniversitesi’nde  Siyaset Bilimi (anadal) ve Uluslararası Finans (yandal) Bölümlerini tam başarı bursu ile okudu. Sabancı Üniversitesi’nde Siyaset Bilimi Bölümü’nde Yüksek Lisansı’nı tamamladı. Akademik hayattan çok uzaklaşmayarak eğitim sektöründe danışmanlık vermeye başladı. Çok keyif aldığı bu işten doğumdan itibaren “kısa süreli”  uzaklaştı. Bebeğinin dünyaya gelmesi ile hayatına giren “BABYWEARING” yani bebeğini güvenle taşıma o kadar ruhuna dokundu, o kadar değiştirdi ki, her annenin ve bebeğin bu ayrıcalığı tatması gerekir dedi ve kendi işini kurdu (Huggyberry). Böylece iki tutkusunu işine çevirdi: oğlu ve bebek taşıma. Bir de hayatına kimi ergenlik yıllarında, kimi hamilelikle giren kadınlar, tam anlamıyla başını döndürdü ve hep beraber BLW Türkiye’yi yarattılar. Grubun kurulduğu Ocak 2015 tarihinden itibaren beslenme koçluğu eğitimlerinden, beslenme ve ek gıda eğitimlerine ve Çocuk Gelişim yüksek lisanslarına kadar her taraftan kendini geliştirdi ve geliştirmeye devam ediyor.
Merkezimizde hem Babywearing hem de BLW seminerlerinde konuşmacı olarak yer almaktadır.

lara-renksiz

Almila Lara ABOULABAN

Emzirme Danışmanı

1981 Ankara doğumludur. 2 çocuk annesidir. Ankara Atatürk Anadolu Lisesi sonrasında Bilkent Üniversitesi İletişim ve Tasarım bölümü mezunudur. Mezun olduktan sonra 12 yıl, uluslararası şirketlerde ve Türkiye, İngiltere, Kanada ve Dubai’de Reklam ve Medya Planlama’da üst düzey yönetici pozisyonunda çalışmıştır. İlk bebeğinin doğumu ile tam zamanlı anneliğe geçiş yapmış ve emzirme ile ilgili oldukça sıkıntı yaşamıştır. Bu süreçte deneyimini çeşitli eğitim ve seminerlerle harmanlayarak Gönüllü Emzirme Danışmanlığına başlamıştır. 3 yıldır emzirme ve şefkatli ebeveynlik ilgili ailelere destek vermektedir.

Merkezimizde seminerler verecek Çocuk Hastalıkları Uzmanı hekimimiz, Pedagog’umuz, Diyetisyenimiz ve Uzman Psikolog’umuz da yakında bizlere katılacaktır.

Latest Posts

Categories

Instagram

  • 🎊FRESH TESTIMONI SPOTIFY PREMIUM🎊

Tau app spotify?itu lho buat denger lagu dimanapun dan kapanpun dengan semua genre

Istimewanya SPOTIFY PREMIUM apa??
- No Iklan
- Mainkan Acak
- Streaming dengan Kualiatas tertinggi
- Unlimited Skip
- Mainkan Track apa aja
- IOS ONLY 💸 35.000via BCA
💸 40.000 via PULSA

Facebook

Social Media

Advertisement

Advertisement