EKİBİMİZ

nil-foto

Nil NURLU DENİZ

Kurucu Ortak

Merkezimizin eğitim, seminerlerin ve anne destek gruplarının koordinasyonu, ebeveynlerin danışmanlığı, BLW eğitimleri ve merkezin genel yönetimi konularından sorumlu kurucu ortağıdır. 14 Ağustos 1980 Mersin doğumludur.  2003 yılında Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümünden mezun oldu. Kariyerine uluslarası bir danışmanlık şirketinde başladı ve 8 yıl kurumsal şirketlerde orta ve üst düzey yöneticilik yaptı. Kurumsal hayata veda edip akademik kariyerini geliştirmek üzere Londra’ya taşındı. University of Westminster’da Tedarik Zincir Yönetimi yüksek lisansını tamamladı. Sonrasında Özyeğin Üniversitesi’nde İşletme bölümünde doktoraya başladı ve son 5 yılını üniversitede dersler verirken doktora öğrenimini tamamlamaya adadı. 2015 yılının şubat ayında kızı Arya’nın dünyaya gelmesi ile birlikte tüm hayatı değişti. Hamilelik süreci boyunca gebelik, doğum, doğum sonrası bebek bakımı, bebek psikolojisi, bebek beslenmesi, emzirme ve anne sütü vb konularda yaptığı araştırmalar doğum yaptıktan sonra da devam etti. 2015 yılının ikinci yarısında BLW Türkiye yönetim ekibine katıldı ve halen onbinlerce ebeveyne, bebeklerinin ek gıdaya geçiş serüveninde destek olmaya devam ediyor. Bu dönemde Stanford Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden Child Nutrition and Cooking (Bebek Beslenmesi ve Bebekler için Sağlıklı Tarifler) ve Food and Health (Gıda ve Sağlık) sertifika eğitimlerini tamamladı. İkinci üniversite olarak Çocuk Gelişimi bölümüne devam etmektedir. Annezen Yoga’dan Çocuk Yogası eğitimini tamamlamıştır. Hayatını öğrenmeye ve öğretmeye, bilgiyi yaymaya adamıştır.

suh-foto

Süheyla NURLU

Kurucu Ortak

Merkezimizin sportif aktiviteler, astroloji ve kişisel gelişim konularından sorumlu kurucu ortağıdır. 13 Nisan 1984 Mersin doğumlu. İstanbul Amerikan Robert Lisesi’ni bitirdikten sonra Amerika’nın Connecticut eyaletinde bulunan Trinity College’da İnsan Hakları bölümünü bitirdi. 4 yıllık Amerika macerasından sonra Londra’ya taşındı ve Televizyon Gazeteciliği Yüksek Lisans programını tamamladı. Eğitim süresince Travel Channel UK’de staj yaptı. İstanbul’a mülteci alanında çalışmak için döndü ve alanda en aktif STK’lardan biri olan ICMC’de çalışmaya başladı. Özellikle kadın, çocuk ve LGBTQ bireylerin yer aldığı hassas dosyaların takibinden sorumlu oldu. İş hayatı süresince Sabancı Üniversitesi Uyuşmazlık Analizi ve Çözümü Yüksek Lisans programını tamamladı. 5 senelik ICMC deneyiminin sonunda İletişim Koordinatörü pozisyonundan hayallerini gerçekleştirmek için istifa etti. Aynı anda hem Dinçer Güner’den Temel ve İleri Seviye Astroloji eğitimi alırken Michael King Pilates eğitmenlik diplomalarını aldı. İstanbul’da çeşitli stüdyolarda ve son olarak kendi stüdyosunda bireysel ve grup dersleri vermeye başladı. Eğitimlerine Pilates Coach (Mat Pilates, Aletli Pilates ve Hamile Pilatesi), Neslihan İskit ile Hamile Yogası ve Melek Ebru Ekin ile Yogafly eğitimlerini ekledi. Aralık 2016’da Türkiye’de ilk defa gerçekleşecek olan Garuda Matwork Eğitmenlik Eğitimine katılacaktır. Astroloji alanında da Naz Bayatlı’dan Ezoterik ve Karmik Astroloji eğitimini tamamladı. Halen Naz Bayatlı’dan Enerji Astrolojisi eğitimi almaktadır. Nefes aldığı sürece eğitim alıp, öğrendiklerini paylaşmak niyetinde…

baharson

Opr. Dr. Bahar BAYKAL

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı

11 Mayıs 1980 tarihinde Adana’da doğdu. 2004 yılında Hacettepe Üniversitesi İngilizce Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. 2005-2010 yılları arasında Zeynep Kamil Kadın ve Çocuk Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde kadın hastalıkları ve doğum ihtisası yaptı.Haziran-Eylül 2008 tarihinde Miami Üniversitesi Miller Tıp Fakültesi Üroloji Anabilim Dalı’nda üroloji rotasyonu yaptı. Mecburi hizmetini Şanlıurfa Kadın Hastalıkları ve Doğum Hastanesi’nde Eylül 2010-Nisan 2012 tarihleri arasında tamamladı. 2012’de Cinsel Sağlık Enstitüsü Derneği’nde (CİSED) cinsel disfonksiyon terapileri eğitimi alarak Cinsel Terapist ünvanını aldı.
Mesleki ilgi alanları cinsel terapiler, kadınlarda orgazm bozuklukları tedavileri, kısırlık, endoskopik cerrahidir.
Merkezimizde gebelik dönemi, doğum, gebelik sonrası kadın sağlığı, genel kadın sağlığı, cinsel terapi seminerleri vermektedir.

nuran3

Nuran DENİZ

Ebe Hemşire

1968 doğumludur. 1986-1998  yılları arasında T.C. Sağlık Bakanlığı’na bağlı Bitlis, Yalova ve Aydın Sağlık Ocaklarında Ebe Hemşire olarak görev almıştır. Bu süreçte sağlık ocağı ve bağlı köylerin tüm bebek ve anne takipleri, doğumlarını yaptırmıştır. 2011 yılında Aile Hekimliği sistemine geçilene kadar ülkemizde kullanılan  sağlık ocağı ve mahalle ebeliği sistemine bağlı anne ve bebekleri her ay evinde ziyaretler gerçekleştirip, bu ziyaretlerde anne ve bebeğin kendi ortamında yaşadığı en küçük soruna kadar tespit edip çözümler üretilmesi, ayrıca anneye evine yatak odasına kadar girebilen her an ulaşılıp en mahrem sorularını bile cevaplayan bir hemcinsleri, arkadaşları gibi çalıştı.
1998 yılından bugüne kadar Aydın Sağlık Müdürlüğü’nde özel ve resmi sağlık kuruluşlarının denetimleri, personel eğitimleri , ruhsatlandırılmaları  işlemlerini yürütmektedir.
Merkezimizde Bebeklere Acil ve İlkyardım Kursu, Emzirme Danışmanlığı, Yeni doğanda yaklaşım ve Emzirme Eğitimi vermektedir.

spor hocası

Meltem KARADUMAN

Spor Eğitmeni

1988 İzmir doğumludur. Evli ve 1 çocuk annesidir. Celal Bayar Üniversitesi Spor Akedemisi eğitimlidir. Spor hayatına basketbol ile başlamış ve 15 yıl profesyonel basketbol oynamıştır. Sonrasında çeşitli klüplerde antrenörlük yapmıştır. Leslee Bender “Pilates Coach” eğitimlerini başarıyla tamamlayarak Mat Pilates, Aletli Pilates, Hamile Pilatesi ve Yogası, Anatomi, Strengthening, Fizyolojik Direnç ve Medikal Pilates belgelerini almıştır. Meltem, merkezimizde bireysel ve grup mat pilates, aletli pilates ve hamile pilates  & yogası dersleri vermektedir.

diyetisyen

Gizem ŞİMŞEK AKTAŞ

Diyetisyen & Beslenme Uzmanı

Mesleğini çok seven diyetisyen Gizem Şimşek Aktaş 07.05.1989 Muğla doğumludur. 2014 yılında Ankara Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik bölümü mezun olmuştur.. Anne-çocuk beslenmesine ilgi duyuyor ve çocuklarla iletişim kurmayı çok seviyor. Bahçeşehir Üniversitesinin çocukları sağlıklı beslenmeye teşvik etmek için düzenlediği ‘çocuklar için yaratıcı sağlıklı tabaklar’ yarışmasında hazırladığı tabak ile ödüle layık görülmüştür. Beslenmenin bir bütün olduğunu, kişiye özel olduğunu vurgulamaktadır. Bodrum Belediyesinde yaklaşık iki sene halk sağlığı için beslenme danışmanlığı yapmıştır. Gebelikte beslenme, doğum sonrası beslenme ve bebek&çocuklarda beslenme özel ilgi ve uzmanlık alanlarıdır. Danışanları için sadece bir diyetisyen değil, daha çok ‘’yaşam koçu’’ olarak nitelendiriliyor.

ekip

BLW Türkiye

BLW ile Ek Gıdaya Geçiş Eğitmenleri

BLW Türkiye 30 Aralık 2014 tarihinde Nergiz Akbıyık Tezcan tarafından kurulmuş ve ilk yılında 10.000 gerçek kullanıcıya ulaşmış bir gruptur. Ekim 2017 itibariyle yaklaşık 150.000 aktif üyesi vardır. BLW Türkiye yönetiminde; BLW (Baby Led Weaning) ile ek gıdaya geçişi tercih eden, bu yöntemi araştıran, tecrübeleyen ve bilgilerini aktaran farklı meslek dallarından 9 anne bulunmaktadır. Yönetim ekibi; Nergiz Akbıyık Tezcan (İzmir) , Saniye Öndar Ayra (İzmir), Kevser Şimşek Yılmaz (İstanbul), Melek Karaca (Bursa), Esra Tenekecioğlu (İstanbul), Zeynep Erişen Şakar (İstanbul), Duygu Demiryan (İstanbul) ve Nil Nurlu Deniz (İzmir)’den oluşmaktadır. BLW Türkiye yönetim ekibi merkezimizde BLW ile Ek Gıdaya Geçiş ve Sağlıklı Beslenme eğitimleri yanısıra, bireysel danışmanlık da vermektedir.

BLW Türkiye detaylı bilgi için lütfen tıklayınız.

esraaaa

Esra TENEKECİOĞLU

Babywearing (Huggyberry)

1985 İstanbul doğumludur. İstanbul Alman Lisesi’nden 2000 senesinde mezun olduktan sonra, Bilgi Üniversitesi’nde  Siyaset Bilimi (anadal) ve Uluslararası Finans (yandal) Bölümlerini tam başarı bursu ile okudu. Sabancı Üniversitesi’nde Siyaset Bilimi Bölümü’nde Yüksek Lisansı’nı tamamladı. Akademik hayattan çok uzaklaşmayarak eğitim sektöründe danışmanlık vermeye başladı. Çok keyif aldığı bu işten doğumdan itibaren “kısa süreli”  uzaklaştı. Bebeğinin dünyaya gelmesi ile hayatına giren “BABYWEARING” yani bebeğini güvenle taşıma o kadar ruhuna dokundu, o kadar değiştirdi ki, her annenin ve bebeğin bu ayrıcalığı tatması gerekir dedi ve kendi işini kurdu (Huggyberry). Böylece iki tutkusunu işine çevirdi: oğlu ve bebek taşıma. Bir de hayatına kimi ergenlik yıllarında, kimi hamilelikle giren kadınlar, tam anlamıyla başını döndürdü ve hep beraber BLW Türkiye’yi yarattılar. Grubun kurulduğu Ocak 2015 tarihinden itibaren beslenme koçluğu eğitimlerinden, beslenme ve ek gıda eğitimlerine ve Çocuk Gelişim yüksek lisanslarına kadar her taraftan kendini geliştirdi ve geliştirmeye devam ediyor.
Merkezimizde hem Babywearing hem de BLW seminerlerinde konuşmacı olarak yer almaktadır.

ays%cc%a7im

Ayşem SİLİFKE

Kişisel Gelişim Uzmanı

1968 İstanbul doğumlu. 2005 senesinde “Ben kimim?” dedi ve kendi bireysel gerçeğini aramak için yola çıktı. Kural dışı-Yaşam Okulu’yla başlayan yolculuğu Maltepe Üniversitesi NLP ve Yaşam Koçluğu ile devam etti. Reiki, Diksha, Meleklerle Şifa, Tantra, Seraphim Blueprint (enerji ile iyileştirme), Nefes Terapisi çalışmlarına katıldı ve eğitimlerini aldı. Son olarak Radianced Okul ve dünyanın en büyük Regresyon okullarından olan Uluslarası Earth Academy’den Regresyon Uzmanlığı eğitimini tamamladı. 2008’den bugüne Kişisel Gelişim ve Dönüşüm Koçluğu, Bilinçaltı Danışmanlığı ve Regresyon Terapistliği yapıyor. Son 10 yılda yüzlerce insanın hayatına dokunup şifalanmasında yardımcı olmuştur.

dog%cc%86a

Meir ÖZVEREN

Sezgisel Terapist

Meir Özveren kendi alanında tecrübeli bir sezgisel terapist ve şifacıdır. Kendisi uzun yıllardır Londra’da bu alanda calışmalar yapmaktadır ve özellikle sezgisel danışmanlık seansları ile Londra’da birçok çevrelerde tanınmaktadır. Üniversite eğitimini Boğaziçi Üniversitesi’nde, Yüksek Lisans Eğitimini ise Goldsmiths College ve London School of Economics’de tamamlamıştır.  Eğitiminin ardından Londra’da uluslararası bir  danışmanlık şirketinde görev yapmıştır. İleri derecedeki sezgisel yetilerini cok küçük yaşta keşfetmiş ve kendi kişisel yolculuğunu anlamak için yaklaşık 15 yıldır mistik Kabbalah ögretisi üzerine calışmalar yapmaktadır. İç sesini dinleyip kurumsal kariyerini bırakmış ve kendi sezgisel danışmanlık organizasyonu olan Meir’s Way’i kurmuştur. Yaşam Koçluğu eğitiminin yanı sıra Theta Healing, Access Consciousness, Magical Awakening eğitimleri almıştır. Danışanlarına blokajları aşmak, bilinçaltı temizliği, hayat hedeflerine daha kolay ulaşmak, ilişkiler, finansal sorunlar ve duygusal problemleri çözümleme konularında yardımcı olmaktadır. Kendisi sezgisel danışmanlık ve bilinçalti şifası seansları vermektedir. Kişisel seansların yanında halen yaşamakta olduğu Ingiltere’de seminerler de vermektedir.

Merkezimizde seminerler verecek Çocuk Hastalıkları Uzmanı hekimimiz, Pedagog’umuz ve Uzman Psikolog’umuz da yakında bizlere katılacaktır.

Latest Posts

Categories

Instagram

Instagram has returned invalid data.

Facebook

Social Media

Advertisement

Advertisement